قاضی زاده هاشمی : قطعاً روح مرحوم آیت الله یثربی از جهت احداث این مرکز مدرن و پیشرفته درمانی شاد و مسرور است

20 دی 1395
K2_ITEM_AUTHOR 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین باشکوه افتتاح بیمارستان فوق تخصصی مرحوم آیت الله یثربی کاشان که بخش شیمی درمانی و دیالیز پیش تر به بهره برداری رسیده بود و امروز کلیه بخش های این بیمارستان به بهره برداری رسید با تمجید و تقدیر از نیت خیر مدیران و بانیان احداث این مرکز درمانی پیشرفته یادآور شد: تنها راه نجات کشور از بن بست ها و مشکلات به میدان آمدن و جلب مشارکت مردم است.

 دکتر حسن قاضی زاده هاشمی که پیش از ظهر پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان سخن می گفت با بیان اینکه اگر چه احداث بیمارستان و مراکز درمانی در کشور بسته به نیاز مردم البته در جای خود باقیات الصالحات محسوب می شود اما دستیابی به موفقیت روزافزون در جایی است که بتوان نسبت به پیشگیری ابتلای مردم به بیماری ها و نارسایی های جسمی آنان اقدام کرد.

 وزیر بهداشت دولت یازدهم در این آیین که حضرت آیت الله یثربی" فقیه برجسته حوزه علمیه قم"، دکتر علی جنتی "وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی" ، دکتر آقا محمدی " عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام "، زرگرپور استاندار استان اصفهان، دکتر صفاری نماینده مردم نطنز بادرود و قمصر در مجلس ، دکتر مومنیان معاون استاندار و فرماندار کاشان و معاونین فرمانداری کاشان و بخشداران رییس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از نخبگان فرهنگی و اجتماعی کاشان از جمله مهندس محلوجی و مهندس جمالی نمایندگان سابق مردم کاشان در ادوار گذشته حضور داشتند، افتتاح بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان را به مردم این شهر و بانیان و مدیران احداث این پروژه بزرگ و پیشرفته درمانی تبریک گفت و افزود: امروز بیش از گذشته ها به حضور مردم در توسعه و آبادانی بیش از پیش کشور نیازمندیم چرا که از یک سو توان مالی دولت در اندازه ایجاد چنین پروژه هایی نیست و از سوی دیگر به صلاح دولت هم نیست که همه امور کشور را به دست بگیرد.

دکتر قاضی زاده هاشمی با اشاره به نامگذاری شدن این بیمارستان به یاد و نام مرحوم آیت الله یثربی تصریح کرد: قطعأ روح آن مرحوم هم مانند تصویر خندانی که هم اکنون از ایشان در این سالن وجود دارد از جهت به ثمر نشستن تلاش و کوشش اقدام کنندگان به ایجاد این بیمارستان شاد و مسرور است. وی ادامه داد: قطعأ مرحوم آیت الله یثربی مصداق بارز آن آیه شریفه ییست که می فرماید آنان که در مسیر خیر و نیکی قدم برداشتند و در این راه با خدا عهد بستند و در همان مسیر هم جان شان را فدا کردند و عده ی دیگر از همان انسان های نیکوکار هم جزو منتظرین هستند تا پاداش خود را دریافت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در بخش انتهایی سخنان خود با ابراز خرسندی از سفرش به شهرستان کاشان، به جای خالی امام جمعه و نماینده مردم کاشان در این آیین اشاره و یادآور شد: قبل از آمدنم به کاشان  موضوع این سفر را با رییس جمهور در میان گذاشتم که ایشان هم از بنده خواستند تا سلام و تهنیت گرم شان را به ویژه به آیت الله یثربی و مردم خونگرم کاشان ابلاغ نمایم.

موارد مرتبط

 • بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد

  بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور در کاشان افتتاح شد.

  این بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی با اعتباری به میزان ۸۰ میلیارد تومان با متراژ ۱۲ هزار متر و عرصه فضای سبز و تاسیسات ۲۰ هزار متر در سه طبقه و در بخش‌های مختلف توسط موسسه محب سلامت کاشان منتخب وزیر بهداشت با اعضای هیئت رئیسه محلوجی، جمالی، زارع، اعرابی و حاجی جعفری و مدیر عامل رضا نعناکار افتتاح شد.

  بیمارستان فوق تخصصی آیت‌الله یثربی دارای بخش‌های آزمایشگاه، اورژانس، CCU ،ICU، دیالیز، سی تی اسکن، رادیوتراپی، رادیولوژی، شیمی درمانی، اتاق عمل، بستری زنان، بستری مردان، اتاق عمل و بخش پذیرایی است.

  تعداد تخت‌های ICU دوازده عدد، CCU دوازده عدد، دستگاه های دیالیز ۱۲ دستگاه و ۷ اتاق عمل است و خدمات انحصاری نظی شیمی درمانی، رادیوتراپی، براکی تراپی بر اساس تعرفه دولتی محاسبه می‌شود.

  امتیازی برای دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  سید حسن قاضی زاده هاشمی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه بیمارستان آیت الله یثربی کاشان با بیان اینکه این بیمارستان حبه شده از طرف خیرین و شرکت شمسا که وابسته به وزارت بهداشت است اظهار داشت: امیدواریم این بیمارستان گرفتار مشکلات منطقه‌ای و سلیقه پردازی‌های متفاوت نشود و مشکلی برای خیرین و سرمایه گذاران ایجاد نکند.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور افزود: تجهیز کامل و بهره‌برداری بیمارستان به عهده شرکت شمسا است و نباید اختلافی بین این بیمارستان در مورد پرداخت‌ها و رفتارها با بیمارستان‌های دیگر به وجود آید.

  وی تصریح کرد: اگر شرکت شمسا تصمیم به اداره کردن خصوصی بیمارستان بگیرد در اینصورت ارتباطی با دانشگاه علوم پزشکی ندارد و کارکنان، پرستاران، پیراپزشکان و غیره باید وارد بخش خصوصی شوند و یا در دانشگاه انجام وظیفه کنند و امکان کار در دو مکان وجود ندارد.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش خاطرنشان کرد: این بیمارستان امتیازی برای دانشگاه علوم پزشکی کاشان است زیرا از قید و بند برخی مقررات که برای جذب نیرو و استفاده از بیمه تکمیلی و تعرفه خصوصی آزاد است و همچنین امتیازی برای بیمارانی که قصد دارند در کاشان درمان شوند به حساب می آید و نیز امتیازی برای محب سلامت کاشان است که بتواند در کنار دانشگاه از آموزش و پژوهش و اساتید مجرب استفاده کند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

تماس با پزشک کشیک

 • آدرس : کاشان. بلوار قطب راوندی. مجموعه بیمارستان شهید بهشتی. بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی (ره)
 • ایمیل : info@yasrebihospital.ir
 • فکس : 55621530-031
 • تلفن  : 45 الی 55621532-031