×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 858

مطالب آموزشی و تخصصی

اگر قرار باشد یک نسخه خوراکی برای حفظ سلامتی از سلامت قلب و عروق گرفته تا سلامت چشم مغز مو و ناخن تجویز کنیم هر چند می نوان فهرستیاز انواع خوراکی ها یا مواد  معدنی یا ویتامین ها را ردیف کرد اما شاید هیچ ترکیب غذایی به اندازه امگا ۳ برای این منظور مفید نباشد. امگا ۳ یک گروه از اسید چرب ضروری غیر اشباع پلی ( با چند پیوند دوگانه است) . امگا ۳ اعمال فیزیولوژیک مختلفی را در بدن به عهده دارد. نقش عمده و اصلی این ماده حیاتی که از اسیدهای چربی به نام EPA  و DHA  تشکیل شده است. پیشگیری از بیماری ها و گرفتگی رگ های خونی است.

سرطان یا کانسر چيست؟

سرطان یا کانسر يك بيماري نيست بلكه نوعي از بيماريست که در آن سلول های غیر طبیعی به صورت کنترل نشده تکثیر یافته و می توانند بافت های مجاور را درگیر کنند. بيش از ۲۰۰ نوع متفاوت از بيماري سرطان وجود دارد كه هر كدام به شيوه هاي خاص و با تغيير در ساختار طبيعي يك سلول ايجاد مي شوند.

اهدای کتاب ؛اهدای دانایی

✴️✴️

اهدای_کتاب ؛اهدای دانایی


در راستای گسترش، ترویج و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی در یمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان فراخوان «یاد یار مهربان» از 24بهمن ماه 96 به مدت نامحدود برگزار می شود
.بر همین اساس پزشکان، پرستاران، کارکنان و بیماران محترم می توانند با  اهدای کتاب، دیگران را درکسب منابع علمی سهیم نمایند.

لطفا جهت اهدای کتاب به سرکار خانم آبیاتی مراجعه فرمائید

رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مصرف بیش از اندازه چای، شکلات کاکائویی و سبزیجات با برگ سبز موجب بالا رفتن اگزالات می‌شود و بالا بودن اگزالات در ادرار، افراد را در معرض خطر بیشتر ابتلا به سنگ کلیه قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، مژگان مرتضوی با اشاره به اینکه هر ساله دومین پنجشنه ماه مارس را روز جهانی کلیه اعلام می‌کنند، گفت: برنامه سال جاری با شعار "بیماری‌های کلیه و چاقی" در استان اصفهان برگزار می‌شود. 

وی هدف از برگزاری این برنامه را آگاه‌سازی مردم نسبت به نقش کلیه در بدن عنوان کرد و افزود: در صورتی که کلیه مبتلا به نارسایی شود در سایر اعضای بدن نیز ایجاد اختلال می‌کند. 

وی با بیان اینکه از طریق آزمایش کراتینین خون و ادرار می‌توان نسبت به بیماری کلیه آگاهی یافت، گفت: بالا بودن اگزالات در ادرار، افراد را در معرض خطر بیشتر ابتلا به سنگ کلیه قرار می‌دهد. مصرف بیش از اندازه چای، شکلات از نوع کاکائویی و سبزیجات با برگ سبز موجب بالا رفتن اگزالات می‌شود. 

مرتضوی با اشاره به اینکه کمبود آب بدن یکی دیگر از علل ابتلا به سنگ کلیه است، گفت: 50 درصد سنگ کلیه با مصرف آب دفع می‌شود، اما این بدان معنا نیست که آب تنها برای دفع سنگ کلیه موثر است زیرا مصرف بیش از اندازه آن نیز برای تمام بیماران کلیوی مفید نیست. 

صفحه1 از6

تماس با بیمارستان

  • آدرس : کاشان. بلوار قطب راوندی- بلوار پرستار- بیمـارستــان فـوق تخصصــی آیت الله یثربـــی (ره) کاشــان
  • ایمیل : info@yasrebihospital.ir
  • فکس : 55621530-031
  • تلفن  : 55585000-031

تماس با اورژانس و دفتر پرستاری

  • اورژانس بیمارستان با 16 تخت و مجهز به اتاق تریاژ
  • ترومـا و اتـاق احیــاء و سیــستم مـانیتـورینــگ بیمـار
  • تلفن اورژانــــــس  : 55585000-031 داخلی 215
  • تلفن پزشک کشیک  : 55585000-031 داخلی 115
  • تلفن دفتر پرستاری  و متــرون : داخلی  220  و 221

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده